טורטליני בחצות

בשבוע שעבר, בלי שום קשר למצב הקשה בעולם ובמיוחד באיטליה, קיבלתי בדואר את ספר הבישול עם השם הכי רומנטי שיש "טורטליני בחצות" (Tortellini at midnight). זה לא רק ספר בישול אלא מעין מכתב אהבה לאיטליה, לאוכל האיטלקי של איזור פוליה וטורין ובעיקר למשפחה האיטלקית של המחברת, אמיקו דיוויס.

אמיקו דיוויס היא אוסטרלית (חצי יפנית), שהגיעה בשנות ה 20 שלה לאיטליה ללמוד שימור אמנות. היא התאהבה באיטליה ובבחור איטלקי מאזור טוסקנה והקימה שם את ביתה. היא גרה באזור פירנצה יחד עם בעלה ובנותיהם הקטנות וכיום היא עוסקת פחות בשימור אמנות אלא בשימור מתכונים ומסורתיות איטלקית. כמו כן היא מחזיקה עמוד אינסטגרם מרשים, מעבירה סדנאות, כותבת ל FOOD52 וקונדה נאסט.

טורטליני בחצות הוא סיפרה השלישי. קדמו לו פלורנטין (שעסק במטבח של פירנצה) ואקווקוטה (שהתמקד באזור המערבי של טוסקנה). הספר מספר על מסעה של המשפחה של בעלה מדרום איטליה לצפונה ועד שהשתקעו בטוסקנה. אמיקו ערכה תחקרי משפחתי מקיף דרך תמונות, סיפורים ומסמכים ישנים וסיפרה את סיפור המשפחה בטקסטים , תמונות ישנות מהארכיון המשפחתי ובמתכונים מכל איזור בו שהתה המשפחה ועדיין מלווים אותה עד היום.

בין סיפורי המשפחה המרגשים והתמונות הישנות תוכלו למצוא מתכונים לזוקוטו , שהיא עוגת ספוג ממולאת בריקוטה ושוקולד, סלטי ארטישוק, גריסיני אגוזי מלך, אורקייטי מפוליה ואניילוטי מפיידמונט, בודינו אורז וזופה אינגלזה. וגם מתכון לטורטליני חצות, שהוא מסורת משפחתית לחגיגות השנה החדשה בדיוק בחצות.

אי אפשר לקרוא את הספר בלי לחשוב על כך שהוא מספר על איטליה הקודמת, השמחה והמאושרת ולא זו המדממת של עכשיו. מקווה שהזמנים השמחים יחזרו במהירה.

הצג תגובותסגור תגובות

השאירו תגובה

דילוג לתוכן