סוכריות תרנגול ותפוחים מסוכרים

לקראת יום העצמאות שאלתי אתכם בעמוד האינסטגרם שלי מה הממתק הכי ישראלי בעיניכם.

בהתחלה התשובות היו מגוונות אבל מהר מאד שני הממתקים התחילו קרב צמוד- תפוחים מסוכרים וסוכריות תרנגול. אני לא חושבת שיש אדם אחד בישראל שלא מחייך כשהוא רואה את אחד משני הממתקים האלה שהם טעם הילדות המובהק שלנו. גם ההורים שלי שכבר כמעט נושקים לגיל  90 (טפו טפו טפו חמסה !) צוהלים משמחה כשאני מביאה להם תפוח מסוכר או סוכריית תרנגול.

לתפוחים המסוכרים (שיש להם שמות שונים כמו גידיאלה ואמבר. תלוי איפה גדלתם) ולסוכריות התרנגול (שמקורן בכלל ברוסיה הסובייטית) יש טעם זהה לחלוטין. זהו טעמו של סירופ סוכר שהגיע ל 152 מעלות במדחום סוכר ולכן גם המתכון לשניהם זהה. צבע המאכל שמוסיפים אינו משנה את הטעם.

בלתי אפשרי להשיג תבניות לסוכריות תרנגול ואולי תצליחו בe bay להשיג תבניות ישנות ממתכת אבל הן מכילות כמה צורות של חיות ורק אחת מהן היא תרנגול. ניתן להשיג בחנויות המתמחות תבניות סיליקון שמיועדות לסוכריות, הן אולי לא בצורת תרנגול אבל הרי הטעם זהה והן קלות מאד לשימוש. וכמובן שאפשר גם בלי תבנית- מסדרים מקלות לסוכריות על נייר אפייה ומוזגים את הסירופ החם עליהן ואפילו לקשט אותן במרשמלו, סוכריות ספרינקלס, פרחים אכילים ועוד.

לגבי התפוחים- אני אוהבת להשתמש במקלות עץ שיותר עבים משיפוד וניתן לרכוש אותם בחנויות לאמנות. הם מחזיקים את התפוח בצורה הכי טובה וגם מאד יפים. גם את התפוחים ניתן לקשט ואחרי הטבילה בסירופ אפשר לצפות את הבסיס והצדדים בסוכריות, קוקוס, אגוזים ועוד. תהיו יצירתיים.

המתכון שלפניכם מתאים ל 6 תפוחים (תנסו למצוא את הכי קטנים שיש ) ומהיתרה אפשר להכין את הסוכריות

כל השלבים מצולמים בהיילטס בחשבון האינסטגרם שלי !!

מצרכים:

400 גרם סוכר

130 מ"ל מים

100 גרם גלוקוזה או סירופ תירס

צבע מאכל אדום

ניירות אפייה

מקלות לסוכריות/ מקלות עץ לתפוחים

ניירות צלופן לעטיפה

אופן ההכנה:

שוטפים ומייבשים היטב את התפוחים.

נועצים בבסיסו של כל תפוח מקל ומסדרים נייר אפייה ועליו מקלות לסוכריות שנקבל מיתרת הסירופ.

מחממים בסיר את הסוכר, המים והגלוקוזה.

מערבבים בכף עץ עד הרתיחה ולאחריה מפסיקים לערבב.

מניחים לסירופ להתבשל עד שהוא מגיע ל 152 מעלות במדחום סוכר. אם אין לכם מדחום תוכלו לראות צבע זהוב בצדי הסיר וכך תדעו שזה הזמן להוריד מהאש.

מניחים לבועות להירגע מעט ומוסיפים 2-3 טיפות של צבע מאכל. מערבבים היטב.

טובלים כל תפוח בסירופ ומגלגלים בתוך הסירופ כמה פעמים כדי שיהיה מצופה בכל הצדדים ומניחים על נייר אפייה לכמה דקות כדי שהציפוי יתקרר ויתקשה.

כך עושים עם כל התפוחים.

את יתרת הסירופ מוזגים על המקלות שסידרנו על נייר האפייה.

את הקישוטים לסוכריות ולתפוחים מוסיפים בזמן שהסירופ עדיין חם.

ברגע שהתפוחים והסוכריות התקררו והתקשו עוטפים מיד בנייר צלופן אטום כדי שלא יקבלו לחות.

חג עצמאות שמח

הצג תגובותסגור תגובות

השאירו תגובה

דילוג לתוכן